Risale-i Nur Blog

Yapışkan yazı

Risale-Nur Blog

Son günlerde bir çok farklı platformlardan ve özellikle Yeni Asya gazetesinin mobil uygulaması üzerinden bizlere Risale-i Nur külliyatı mobil uygulaması ve web sitesi hakkında sualler ulaşmaktadır. Bunlara tek tek cevap vermek, bizlerin çalışma temposunu yavaşlattığı için, bu Blog üzerinden gelen suallere cevaplar sunarken, bir yandan da sizleri gelişmelerden kısa kısa haberdar edeceğiz inşallah.

Dualarınızı eksik etmeyiniz…

Yapışkan yazı

Bizimle sitemizin iletişim sayfası üzerinden irtibata geçebilirsiniz.

Risale-i Nur külliyatındaki temel eserler hakkında

Kur’an’ı çağa tefsir ederek, “Ben kimim, nereden geldim, nereye gidiyorum, bu dünyadaki vazifem nedir?” sorularına cevaplar sunan, “iman-ı tahkiki”, “ahlâk” ve “istikamet” rehberi Risale-i Nur Külliyatı’nın temel eserleri hakkında bilgiler.

Devamını Oku

Yeni Asya Risale-i Nur Külliyatı mobil uygulaması alpha görüntüsü

Alpha aşamasında olup geliştirilmesi devam eden Yeni Asya Risale-i Nur Külliyatı mobil uygulamasının ilk görüntüsünü sizlere sunuyoruz.

Devamını Oku

Düşünce ve teklifler buraya

Risale-i Nur külliyatı uygulamasında ve sitesinde bunlarında olmasını istiyorum diyorsanız, işte size fırsat:

Devamını Oku

Sırf Allah rızası gözetilerek karşılığında hiçbir dünyevi ücret talebi olmadan hazırlanmakta olan Yeni Asya Risale-i Nur Külliyatı Mobil Uygulamasında emeği geçen kardeşlerinizi dualarınızdan eksik etmeyiniz. 🤲

Resul Pehlivan: Risale-i Nur uygulaması ne zaman yayına geçecek?

Editör: Alpha safhasında olan külliyat uygulaması, Beta sürümünden sonra yayına girecektir inşallah. Şuan kesin bir tarih veremiyoruz.

Resul Pehlivan: YouTube kanalında ki dersleri Podcast tarzı bir kanal açarak yayınlayabilir misiniz?

Editör: Teklifinizi Yeni Asya Bilişim Heyetine ileteceğiz.

Resul Pehlivan: Yeni Asya’ya ait dergileri dijital ortama atıp üyelik çalışmalarınız var mı?

Editör: Elimizdeki projelerin yoğunluğu sebebiyle yakın zamanda olmasa da dergilerin dijital ortamda üyelere sunulması konusu ajandamızda bulunuyor.

Binlerce Risale-i Nur ders videolarını izlemek için >buraya< tıklayın.

Risale-i Nur Okumanın İnsana Faydaları Nelerdir?

Üstad Bediüzzaman Hazretleri Yirmi birinci Lem’a’nın sonunda yazdığı özel bir mektubda, Risâle-i Nur’la meşgul olmanın beş türlü ibadeti kazandırdığını belirtmektedir.

Devamını Oku

Risale uygulamasını kimler hazırlıyor?

Hüseyin Hulusi: Risale-i Nur Külliyatı uygulaması kimler tarafından hazırlanıyor ve ücretli olarak mı hazırlatılıyor?

Editör: Risale-i Nur uygulaması Yeni Asya Bilişim Heyeti koordinasyonu altında, EuroNur Bilişim Heyeti tarafından tamamen ücretsiz sıfır maliyete hazırlanıyor.

Hüseyin Hulusi: Maddi açıdan destek olabilir miyiz?

Editör: Allah rızası için yapılan bu çalışmada hiç bir kardeşimiz maddi talepte bulunmuyor, teklif edilse dahi kabul etmiyor. Sizler maddi açıdan destekte bulunmak isterseniz, mevcut korona zamanındaki ekonomik şartların zorladığı gazetemizin e-gazete versiyonuna abone olarak destek verebilirsiniz.

« Daha eski yazılar

Telif Hakkı © 2021 Risale-i Nur Blog

Theme by Anders NorenYukarı ↑